Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/kwo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ubranie na ślub cywilny dla Pana Młodego

Strój dla Pana Młodego

Chociaż przed ślubem cywilnym nie ma zbyt wielu formalności, to jednak o pewne rzeczy trzeba zadbać odpowiednio wcześnie. Chodzi między innymi o zakup obrączek czy strojów ślubnych.  Panna Młoda występuje zwykle w eleganckiej sukni, a co powinien założyć Pan Młody?

Chociaż ślub cywilny jest mniej „wymagającą” uroczystością niż ślub kościelny, to zazwyczaj panowie wybierają na nią garnitur albo nawet frak. Najbardziej popularne są czarne garnitury. Zresztą można je później zakładać na różne okazje, albo nawet do pracy czy na spotkania biznesowe. Pod tym względem strój Pana Młodego może być bardzo praktyczny, bo nawet jeśli wyda się sporo pieniędzy na firmowy i bardzo porządny garnitur, to może on służyć mężczyźnie przez długi czas. Czasami panowie wybierają także brązowe, popielate lub białe garnitury, ale są one z pewnością bardziej specyficzne, a co za tym idzie mniej uniwersalne. Każdy jednak ma prawo uhonorować dzień swojego ślubu niepowtarzalnym strojem. Oczywiście bardzo ważne jest to, żeby garnitur był możliwie jak najlepiej dopasowany do sylwetki. Będzie wtedy doskonale leżał na mężczyźnie.

Oprócz garnituru potrzebna będzie też elegancka kamizelka, koszula oraz krawat. Natomiast jeśli przyszły Pan Młody wybierze smoking to należy kupić koszulę z łamanym kołnierzem i muszkę. Koszula i krawat lub muszka powinny korespondować z kreacją Panny Młodej. Najlepiej aby były w tym samym kolorze. Dotyczy to zresztą także chusteczki w butonierce. Koszula może być ewentualnie w prążki, oczywiście pod warunkiem że garnitur jest gładki. Jeśli chodzi o buty, to są to zwykle skórzane, czarne, wiązane półbuty. Po ich kupieniu warto trochę pochodzić w nich w domu, zwłaszcza jeśli po ślubie planowane jest przyjęcie weselne z tańcami. Oczywiście jeśli garnitur ma jakieś inny kolor niż czerń, to buty również nie koniecznie będą czarne. W dzisiejszych czasach przyszli Państwo Młodzi często ustalają wspólnie w jaki sposób się ubiorą i radzą się siebie wzajemnie czy dobrze wyglądają w poszczególnych ubraniach. Coraz mniej osób wierzy w pecha związanego z oglądaniem kreacji Panny Młodej przez przyszłego męża przed ślubem.