Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/kwo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Przysięga i wymiana obrączek podczas ślubu cywilnego

Tekst przysięgi, wymiana obrączek

Wiele osób uważa, że ślub cywilny jest znacznie bardziej formalny i mniej romantyczny od kościelnego. Z pewnością coś w tym jest, w końcu chodzi to prawne usankcjonowanie związku małżeńskiego. Natomiast jeśli tylko para młoda będzie chciała może nadać tej ceremonii naprawdę wyjątkowy charakter.

Pewne rzeczy podczas ślubu cywilnego są niezmienne. Należy zadbać o niezbędne formalności w USC, a następnie stawić się w nim wraz ze świadkami 30 minut przed ceremonią. Podczas ślubu cywilnego powtarza się słowa przysięgi, a na końcu podpisuje akt małżeństwa. Natomiast można mieć wpływ na atmosferę całej ceremonii. Po pierwsze można zadbać o ładną oprawę muzyczną. Jeśli chodzi o słowa przysięgi, to rzeczywiście brzmią one znaczne bardziej oficjalnie niż tej kościelnej: Świadomy/świadoma praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z … i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Jednak przecież ważne jest też w jaki sposób wypowiada się te słowa. Jeśli łagodnie, z czułością i miłością, to przysięga może brzmieć jak słowa pełne miłości oraz radości. W końcu przysięgę małżeńską składa się dlatego, że chce się pozostać z ukochaną osobą do końca życia.

Po wygłoszeniu słów przysięgi państwo młodzi zwykle zakładają sobie obrączki. Nie jest to jednak wymóg prawny. Jeżeli osobom, które biorą ślub cywilny nie zależy na tym, to nie muszą kupować obrączek. Niektórzy nawet rozważają pożyczenie ich od kogoś tylko na ceremonię ślubną. Jednak to właśnie jest też moment, który decyduje o charakterze ślubu. Jeśli przyszłym małżonkom zależy na tym, żeby ceremonia ich zaślubin była wyjątkowa dbają wcześniej o wyjątkowe stroje, fryzury, makijaż ślubny, a także o wybranie obrączek, które będą chętnie nosić. W końcu nie są to tylko wymieniane z obowiązku kawałki metalu szlachetnego. Obrączki to przede wszystkim symbol – miłości, oddania, wierności. Są też pamiątką wyjątkowego dnia. Właśnie dlatego większość osób nie ma żadnych wątpliwości co do tego, czy decydować się na obrączki ślubne.